Stropné a stenové chladenie Kvalita a dobrá cena

Chladenie - stenové & stropné | Obsah stránky

Počasie sa za ostatné roky dramaticky zmenilo. Dní, kedy bolo maximálne 30 stupňov bolo ako šafránu. Dneska sú aj v našich končinách bežné teploty aj okolo 40 stupňov. V takomto „pekle“ nám komfort do nášho domova vráti kvalitné a účinné chladenie. Stropné chladenie dokonale vychladí každý dom alebo objekt.

S nami získate komplexné riešenie v oblasti chladenia rodinného domu či komerčnej budovy. Vytvoríme projekt podľa vašich požiadaviek, na váš pozemok prepravíme potrebné komponenty a naši odborníci spoľahlivo a bezpečne nainštalujú celý systém.

Doma si užijete pohodlnú teplotu a ušetríte na chladení vďaka účinnému systému, ktorý vyhovuje vašej stavbe.

Ponúkame vám kompletné služby v oblasti chladenia domu:

 • dodanie a montáž stropného chladenia (systém REHAU),
 • dodanie a montáž klimatizácie,
 • chladenie tepelným čerpadlom.

 

Pôsobíme v Bratislavskom kraji - Bratislava, Pezinok, Modra, Senec

Stropné a stenové chladenie na kľúč

Stropné chladenie – REHAU systém

Stropné chladenie využíva veľkú plochu – strop – na rovnomerné ochladenie interiéru. Chladiaca kvapalina v rozvodoch odovzdáva chlad do miestnosti sálaním. Vďaka tejto technológii dosiahnete príjemnú vnútornú teplotu za každých okolností.

Systém REHAU funguje na báze prirodzeného sálania vzduchu. Necítite žiadny zbytočný vánok, ale príjemný chlad je všade okolo vás. Tento spôsob je pre ľudské telo vhodnejší ako prúdenie vzduchu, ktoré môže spôsobiť prechladnutie a rozdiel medzi teplotami v rôznych častiach miestnosti.

Naši skúsení technici sa postarajú o správne nastavenie chladiacej kvapaliny. Jej teplota bude vždy nad teplotou rosného bodu. Aby nedošlo k teplotnému šoku, teplota chladiacej kvapaliny je zhruba o 4 °C nižšia ako teplota vzduchu v miestnosti.

5 výhod stropného chladenia

 • 1
  Rovnomerne ochladí miestnosť
  Strop je veľká plocha a keď ho pokryjete rozvodnými rúrkami s chladiacou kvapalinou, zabezpečíte rovnomerné sálanie ochladeného vzduchu a jeho vyvážené rozloženie v miestnosti.
 • 2
  Ušetríte na energiách
  Nízke prevádzkové náklady dosiahnete vďaka tomu, že systém REHAU umožňuje využiť pasívne chladenie. Súvisí to s teplotou chladiacej kvapaliny. Úspornú prevádzku stropného chladenia znásobuje tepelné čerpadlo ako výhodný zdroj energie.
 • 3
  Jasné zdravotné benefity
  Stropné chladenie nespôsobuje vírenie vzduchu. To znamená, že neroznáša prach, baktérie, vírusy a nevytvára riziko prechladnutia, ktoré hrozí pri prúdení studeného vzduchu. Navyše, príjemne vychladený vzduch sa postará o pohodlný spánok a svieže vstávanie.
 • 4
  Chladí, ale aj vykuruje
  V kombinácii s tepelným čerpadlom môžete pomocou stropného chladenia aj vykurovať. V letnej sezóne chladíte, v zimnej kúrite. Toto veľkoplošné vykurovanie je veľmi efektívne, pretože sála teplo do priestoru rovnomerne. Hodí sa do nízkoenergetických budov alebo ako vedľajší vykurovací systém.
 • 5
  Praktické riešenie
  Stropné chladenie šetrí miesto v interiéri a nezasahuje do dizajnu. Celá sústava je skrytá v strope a vôbec ju nevidieť. Prevádzka je mimoriadne tichá, takže vás neruší a nevyžaduje si žiadnu údržbu. Nemusíte ho čistiť ani dezinfikovať.

3 druhy stropného chladenia

Systém stropného chladenia REHAU sa hodí do rodinného domu, komerčnej či administratívnej budovy. Odporúčame ho do novostavby aj zrekonštruovaného objektu. Naopak, v nezateplenej budove jeho vlastnosti nevyniknú. Najlepšie funguje v priestoroch s optimálnou vlhkosťou vzduchu a stropom nižším ako 5 metrov.

Pri stropnom chladení si môžete vybrať z troch základných prevedení:

 • stropné chladenie v betónovej platni stropu (vhodné pre novostavby),
 • stropné chladenie pod omietku – mokrý systém (vhodné pre rekonštrukcie),
 • stropné chladenie v sadrokartónovom podhľade – suchý systém (vhodné pre rekonštrukcie).

Ďalšie riešenia pri chladení domu

Klimatizácia

Príjemnejší vzduch v interiéri vám zabezpečí aj klimatizácia. Pomocou vonkajšej a vnútornej jednotky privedie vzduch do miestnosti a upraví jeho teplotu podľa vášho nastavenia. Výhodou je, že klimatizácia sa postará aj o ideálnu vlhkosť vzduchu v rozmedzí 40 až 60 %. A vďaka moderným filtrom očistí ovzdušie od prachu, peľu, baktérií, vírusov a ďalších škodlivín.

Existuje množstvo typov klimatizácie. Správna voľba závisí od vašich predstáv a parametrov stavby. Spolu vyberieme takú, ktorá vám najviac vyhovuje a zaistí pohodlné domáce prostredie. Pomôžeme vám vybrať a namontovať klimatizáciu s dostatočným chladiacim výkonom vzhľadom na rozlohu interiéru, počet osôb v domácnosti či orientáciu domu podľa svetových strán.

Chladenie tepelným čerpadlom

Tepelné čerpadlo nemusíte využiť len ako zdroj tepla. Môže slúžiť aj na chladenie domu. V kombinácii s veľkoplošným systémom predstavuje šetrné riešenie s vysokou účinnosťou. Jedným systémom chladíte aj vykurujete, čo znižuje náklady na energie.

Chladenie tepelným čerpadlom vyhovuje hlavne obytným priestorom. Chladiť môžete pomocou dvoch základných režimov. Pri aktívnom režime sa spustí reverzný chod tepelného čerpadla, ktorý odvádza teplo preč z interiéru. Týmto spôsobom dosiahnete nižšiu vnútornú teplotu. Pasívny režim síce ochladí váš dom menej, ale je nenáročný na spotrebu energie. Tepelné čerpadlo nepracuje, v prevádzke je len obehové čerpadlo, ktoré využíva prirodzený tok tepla a ochladí interiér pomocou chladnejšieho zdroja energie.

Chladenie - často kladené otázky

Je účinnejšie stropné chladenie alebo klimatizácia?

Záleží na tom, čo je vašou prioritou. Ak je to cena, výhodnejšia je klimatizácia. Ak vás zaujíma účinok chladenia a zdravšie domáce prostredie, veľkoplošné stropné chladenie zaručí rovnomerné ochladenie interiéru bez teplotných rozdielov. Nepocítite prúdenie studeného vzduchu ako pri klimatizácii.

Je stropné chladenie vhodné pre alergikov?

Aj keď rozvodné rúrky stropného chladenia neobsahujú filtre, systém nespôsobuje vírenie vzduchu. To znamená, že zbytočne neroznáša peľové častice, prach a ďalšie alergény. Je vhodný aj pre alergikov.

Kde inštalujeme chladenie?

Systémy chladenia (stenové / stropné)  – Bratislava a okolie

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo

Systémy chladenia (stenové / stropné) – Pezinok a okolie

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Systémy chladenia (stenové / stropné)  –   Senec a okolie 

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie, Alžbetin Dvor