Podlahové kúrenie – vykurovanie domu za dobrú cenu

Vykurovanie - kúrenie - obsah stránky

Podlahové kúrenie je v dnešnej dobe najžiadanejší spôsob vykurovania

Kúrenie či už v dome alebo hocijakom inom objekte, je investícia na veľmi dlhú dobu. Pri výbere systému vykurovania by nemalo byť primárne kritérium iba vstupná cena. Kvalitné podlahové alebo iné kúrenie sa Vám odvďačí bezproblémovým chodom a úsporou. Nemenej dôležitý aspekt je aj odborná inštalácia.

Rôznym systémom kúrenia sa už profesionálne venujeme viac ako 20 rokov. Podlahové kúrenie – slangovo nazývané aj „podlahovka“ je už v dnešnej dobe vyspelý a veľmi úsporný systém vykurovania.

 • V začiatokoch bolo podlahové vykurovanie inštalované z oveľa menej kvalitných trubiek ako je to teraz. Aj napriek tomu, tieto inštalácia kúria dodneska v plnohodnotnej prevádzke. Dnešné materiály, či už trubiek, rôznych systémových dosiek, rozdeľovačov a pod. sú na úplne inej úrovni. Dá sa povedať, že je to celoživotná investícia.

Vychutnajte si príjemné teplo domova. S nami získate komplexné riešenie v oblasti vykurovania rodinného domu či komerčnej budovy. Postaráme sa o návrh na základe vašich požiadaviek, potrebné komponenty dodáme na miesto stavby a naši skúsení montážnici ich odborne a bezpečne nainštalujú. V prípade garáže je dôležitý faktor, odborne namontovaná garážovaná brána.

Naším cieľom je, aby ste si doma užili vytúženú teplotu a ušetrili na vykurovaní vďaka efektívnemu systému, ktorý vyhovuje vašej stavbe.

Ponúkame vám kompletné služby v oblasti vykurovania domu:

Pôsobíme v Bratislavskom kraji - Bratislava, Pezinok, Modra, Senec

Podlahové kúrenie - vykurovanie domu - firmy

Vykurovanie tepelným čerpadlom sa Vám vráti v podobe budúcich nákladov na vykurovanie

Aby ste pomocou tepelného čerpadla vykurovali úsporne, navrhneme účinný systém pre váš rodinný dom. Podľa vašich predstáv a možností vyberieme vhodnú technológiu a spoľahlivo ju nainštalujeme.

Tepelné čerpadlá pracujú s energiou zo zeme, vzduchu, spodnej vody či slnečnou energiou. Výhodou tejto technológie je aj to, že zbytočne nezaťažuje životné prostredie. Efektívne využíva zdroj tepla a znižuje škodlivé emisie CO2.

Tepelné čerpadlo využijete pri riešení kúrenia v novostavbe, ale aj pri rekonštrukcii staršieho domu. Stačí správne zladiť vaše požiadavky a stavebné parametre. Táto technológia sa Vám postará aj o účinné vychladenie domu alebo iného objektu.

5 výhod tepelných čerpadiel

 • nízka spotreba energie a nízke prevádzkové náklady
 • jednoduchá regulácia a nastavenie príjemnej teploty
 • moderná a efektívna technológia
 • možnosť vykurovať a chladiť jedným zariadením
 • tichá prevádzka

Odborne vám poradíme a navrhneme ideálnu technológiu.

3 druhy tepelných čerpadiel

Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Systém odoberá tepelnú energiu z vonkajšieho vzduchu a ohrieva vykurovaciu kvapalinu.

Tepelné čerpadlo zem - voda

Systém odoberá tepelnú energiu zo zeme a ohrieva vykurovaciu kvapalinu.

Tepelné čerpadlo voda – voda

Systém odoberá tepelnú energiu z vody v studni a ohrieva vykurovaciu kvapalinu.

podlahové kúrenie, ktoré Váš domov príjemne vykúri a je úsporné

Podlahové kúrenie prispieva k tepelnej pohode vo vašej domácnosti. Vďaka príjemnej teplote s rovnomerným rozložením tepla dosiahnete vytúžený komfort a ušetríte náklady na vykurovanie.

Kľúčom k úspore je fakt, že pri podlahovom kúrení prichádza teplo od nôh. Plocha podlahy je dostatočne veľká, takže pocit tepla sa dostaví rýchlejšie a často vám postačí aj o 2 °C nižšia teplota v interiéri. Podlahové vykurovanie vám takto môže ušetriť až 20 % energie oproti klasickému kúreniu radiátormi.

Tento nízkoteplotný systém vykurovania najlepšie funguje v kombinácii s tepelných čerpadlom alebo plynovým kondenzačným kotlom. Naši skúsení kúrenári navrhnú kompletnú vykurovaciu sústavu vrátane tepelného zdroja tak, aby čo najviac vyhovovala vašim požiadavkám a parametrom stavby.

5 výhod Podlahového kúrenia

 • 1
  Teplo v miestnosti rozloží rovnomerne
  Technológia podlahového kúrenia umožňuje ideálnu rýchlosť prúdenia vzduchu v interiéri, vďaka čomu sa teplo v miestnosti rozloží rovnomerne. Celá plocha podlahy vyvážene ohrieva priestor a vyžaruje teplo sálaním, nie prúdením vzduchu.
 • 2
  Ušetríte na energiách
  Pri podlahovom kúrení môžete nastaviť o niečo nižšiu teplotu v miestnosti, a zároveň zachovať príjemnú pocitovú teplotu. Dostatočné teplo získate aj s nižšou teplotou vykurovacej vody. Takto ušetríte až 20 % energie oproti iným vykurovacím systémom.
 • 3
  Príjemné teplo od nôh
  Keď teplo sála od nôh, pocítite ho rýchlejšie. Pri iných spôsoboch kúrenia sa teplo hromadí pod stropom, pričom blízko zeme je chladnejšie. Tento stav vás núti zbytočne prehrievať interiér. Podlahové kúrenie je príjemnejšie a účinne bráni prechladnutiu od nôh.
 • 4
  Jasné zdravotné benefity
  Podlahové kúrenie zabezpečí menšie teplotné rozdiely v interiéri, čiže menšie prúdenie vzduchu. To znamená, že prach sa víri oveľa menej a vzduch sa neusadí na stenách. Výsledkom je nižšia vlhkosť stien a minimálne riziko vzniku plesní či alergií. Ak máte koberce, vďaka suchému prostrediu sa v nich nevyskytnú roztoče.
 • 5
  Praktické riešenie
  Vykurovací systém je skrytý pod podlahou, takže nezavadzia a nekazí estetický dojem. Praktický je aj v tom, že si nevyžaduje pravidelnú údržbu. Ak vám doma pobehujú malé deti, určite oceníte zníženú možnosť úrazu.

Ďalšie riešenia pri vykurovaní domu

Plynové kondenzačné kotly

Keď sa rozhodnete vykurovať plynom, dodáme vám a nainštalujeme plynový kondenzačný kotol. Zároveň ho spoľahlivo a bezpečne prepojíme s vaším vykurovacím systémom. Okrem pohodlnej distribúcie tepla vám táto technológia zaručí efektívne využitie tepelného zdroja bez zbytočných energetických strát. Hodí sa do novostavby aj rekonštruovanej budovy.

Radiátorové vykurovanie

Radiátory sú rokmi overený vykurovací systém a využijete ich všade, kde sa z rôznych dôvodov nehodí podlahové kúrenie. Napríklad v budovách s vyššími teplotnými stratami. Radiátorové vykurovanie môžete kombinovať s plynovým kotlom aj tepelným čerpadlom. Vďaka radiátorom ihneď zareagujete na zmenu teploty a rýchlejšie ohrejete vzduch v interiéri. Ich výhodou sú nižšie investičné náklady.

Prepláchnutie podlahového kúrenia a čistenie vykurovacích systémov

Vykurovacie systémy si aspoň občas vyžadujú základnú údržbu. Patrí tu aj čistenie a odvzdušnenie, ktoré prispieva k optimálnemu chodu nainštalovaných zariadení. Pomôžeme vám s čistením podlahového a radiátorového vykurovania, prípadne s dezinfekciou zdravotechnického potrubia pitnej vody. Rovnako efektívne funguje aj prepláchnutie rozvodov pomocou vody alebo kombináciou vody a stlačeného vzduchu.

Podlahové kúrenie - FAQ

Je výhodnejšie podlahové alebo radiátorové vykurovanie?

Väčšina dôležitých parametrov vychádza v prospech podlahového kúrenia. Vyžaduje si síce vyššie investičné náklady, ale vďaka nižším prevádzkovým nákladom celkovo ušetríte. Podarí sa vám rovnomerne ohriať vzduch v miestnosti, pričom vzduch sa zbytočne nevíri a neroznáša prach. Teplo, ktoré prúdi od podlahy, vytvára pocitovo príjemnejšie prostredie, kým pri radiátorovom kúrení sa teplo hromadí pod stropom a vaše nohy ostávajú v chlade. Podlahové kúrenie má väčšie výhody aj z hľadiska interiérového dizajnu, pretože nezaberá cenné miesto. Zaobíde sa bez pravidelného čistenia, utierania prachu či odvzdušnenia.

Kde inštalujeme kúrenie?

Kúrenie (podlahové – radiátorové)  s komplexným servisom  – Bratislava a okolie

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo

Kúrenie (podlahové – radiátorové) s  komplexným servisom  – Pezinok a okolie

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Kúrenie (podlahové – radiátorové) s komplexným servisom  – Senec a okolie

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie, Alžbetin Dvor