Vetranie a rekuperácia za dobrú cenu

Vetranie a rekuperácia | Obsah stránky

Čerstvý vzduch v interiéri dodáva pocit sviežosti, zlepšuje náladu a tlmí riziko zdravotných problémov. Moderné domy sú však vzduchotesné, neprepúšťajú dostatok kyslíka a hromadí sa v nich oxid uhličitý. Na efektívnu výmenu vzduchu vo vašej domácnosti slúži rekuperácia – inteligentné vetranie.

Rekuperácia do každého domu alebo objektu

Tento systém riadeného vetrania zaistí stály prísun čerstvého ovzdušia. Vymení starý vzduch za nový bez toho, aby ste ho museli opätovne chladiť alebo ohrievať. Klasickým vetraním oknami to nedosiahnete.

Okrem toho, že významne prispieva k domácemu pohodliu, efektívne vetranie bez tepelných strát znižuje náklady na vykurovanie a chladenie domu. Všetko Vám navrhneme – dodáme na kľúč a za dobrú cenu.

Pôsobíme v Bratislavskom kraji - Bratislava, Pezinok, Modra, Senec

Ventilačné a rekuperačné systému do domu a priemyselných objektov

5 výhod rekuperácie - inteligentného vetrania

 • 1
  Účinne nahrádza vetranie oknami
  Klasické vetranie oknami síce privádza do miestnosti kyslík, ale s ním aj prach či peľ. Navyše, vonkajší vzduch väčšinou musíte ohriať alebo ochladiť na požadovanú teplotu. S rekuperáciou na tieto starosti rýchlo zabudnete. Plnohodnotne nahrádza vetranie oknami a výrazne zvyšuje jeho efektivitu.
 • 2
  Ušetríte na energiách
  Vzduch, ktorý prichádza do domu, preberá teplotu odpadového vzduchu. Systém riadeného vetrania znižuje potrebu dodatočne vykurovať alebo chladiť interiér a zaručí využitie vnútorného tepla s účinnosťou až 90 %.
 • 3
  Jasné zdravotné benefity
  Neustály prísun čerstvého vzduchu znamená zdravšie domáce prostredie. Vzduch je kvalitnejší, obsahuje viac kyslíka a výrazne menej CO2. Rekuperácia s entalpickým výmenníkom reguluje aj vlhkosť vzduchu v miestnosti a udrží ju blízko optimálnej hodnoty – 50 %.
 • 4
  Čistý vzduch vďaka filtrom
  Rekuperačná jednotka privádza nielen čerstvý, ale hlavne čistý vzduch. Kľúčom k zdravému ovzdušiu sú filtre, ktoré dnu nepustia peľ, prach, škodlivé splodiny a ďalšie alergény. Filtre jednoducho vyčistíte, prípadne vymeníte.
 • 5
  Vetráte, aj keď nie ste doma
  Vetranie rekuperačnou jednotkou prebieha nonstop. Keď sa vraciate domov, môžete sa tešiť na príjemne vyvetraný interiér a čerstvý vzduch.

Centrálny a lokálny rekuperačný systém

Pri inštalácii rekuperačnej jednotky v rodinnom dome môžete využiť dva základné systémy: centrálny a decentrálny.

 • Centrálna rekuperačná jednotka

Centrálny systém vetrania pokrýva dom ako celok a zásobuje viaceré miestnosti súčasne. Vzduch sa vymieňa cez potrubia.

 • Lokálna rekuperačná jednotka

Decentrálna rekuperácia sa hodí do jedného samostatného priestoru. Výmena vzduchu prebieha priamo v rámci miestnosti.

Vetranie a rekuperácia - FAQ (Často kladené otázky)

V akej budove je rekuperácia účinná?

Rekuperácia je vhodná skoro do každého domu. V nízkoenergetických novostavbách je povinnosťou, ale jej účinok pocítite aj v starších domoch, ktoré majú problém dosiahnuť optimálnu vlhkosť vzduchu.

Ako rekuperácia znižuje náklady na kúrenie, a zároveň na chladenie?

Keď vetráte oknami, do interiéru púšťate čerstvý vzduch, ale ten má väčšinou inú teplotu ako vnútorný vzduch. V lete privádzate dnu teplý vzduch a zbytočne prehrievate interiér, ktorý potom musíte ochladiť. V zime privádzate chladný vzduch, ktorý potrebujete ohriať na príjemnú teplotu. Výmena vzduchu pomocou rekuperácie zachová teplotu v domácnosti, preto si nevyžaduje dodatočné vykurovanie alebo chladenie v takej miere, ako pri vetraní oknami.

Je rekuperácia vhodná pre alergikov?

Jednoznačne áno. Komfort pre alergikov zabezpečujú filtre, ktoré vzduch vyčistia od škodlivín a alergénov. Filtre zachytia peľ, prach a ďalšie nežiaduce látky.

Kde inštalujeme kúrenie?

Vetranie & Rekuperácia  – Bratislava a okolie

 • Bratislava, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov, Nivy, Pošeň, Prievoz, Ostredky, Trávniky, Štrkovec, Vlčie hrdlo, Trnávka, Vrakuňa, Nové Mesto, Ahoj, Jurajov dvor, Koliba, Kramáre, Mierová kolónia, Pasienky, Vinohrady Rača, Pekná cesta, Rendéz, Vajnory, Východné, Žabí Majer, Devín, Devínska Nová Ves, Kramáre, Dúbravka, Karlova Ves, Dlhé diely, Kútiky, Mlynská dolina, Rovnice, Lamač, Záhorská Bystrica, Petržalka, Dvory, Háje, Jarovce, Rusovce, Čuňovo

Vetranie & Rekuperácia – Pezinok a okolie

 • Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk

Vetranie & Rekuperácia – Senec a okolie 

 • Senec, Bernolákovo, Blatné, Boldog, Čataj, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Chorvátsky Grob, Igram, Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Malinovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Rovinka, Tomášov, Tureň, Veľký Biel, Vlky, Zálesie, Alžbetin Dvor